Sağlık1

Amasya Üniversitesi Sağlık Gönüllüleri Kulübü öğrencileri tarafından Doç. Dr. Nurhan Doğan Aydın akademik danışmanlığında, Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda, "Sağlık İçin Hareket Et" temasıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için düzenlenen etkinlik kapsamında Sağlık Gönüllüleri Kulübü öğrencileri, ortalama 7000 adım atarak, yeme meditasyonu ve sonrasında güç, denge ve esneklik kazanmak için Diyafram Nefes Egzersizleri ve Ayakta Mindful Hareketler yaptılar.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Sağlık Gönüllüleri Kulüp Başkanı İzel Özdemir, “Bu benim kulüp başkanı olarak yapmış olduğum son etkinlik, mezun oluyorum. Kulüp başkanlığım süresince pek çok faydalı etkinlik yaptığımızı düşünüyorum. Bu etkinlikte de sağlıklı yaşam için hareket etmeye dikkat çekmek istedik, topluma farkındalık kazandıracak olan bu etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

 Sağlık2

Sağlık3

Sağlık4 (2)

Sağlık5

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü