Sağlıkgönüllülerikulübü

Amasya Üniversitesi Sağlık Gönüllüleri Kulübü öğrencileri, sağlık profesyonellerinden birisi olan ve gelecekte ekip arkadaşları olacak Tıp Fakültesi öğrencileri ile tanışıp, Tıp Fakültesi'nde öğrenim gören öğrencilere kulüp tanıtımı yapmak ve ortak faaliyet yürütebilmek amacıyla Tıp Fakültesi'ne ziyaret gerçekleştirdi. Kulüp öğrencileri fakülte içerisinde stant açıp, daha önce gerçekleştirilen ve gelecekte yapılması planlanan kulüp faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

Sağlık Gönüllüleri Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Nurhan Doğan Aydın, “Sağlık profesyonelleri toplumda sağlığı geliştirmek, korumak, hastalık durumunda tedavi ve rehabilite etmek için ortak bir amaçla bir araya gelir ve mesleki bilgi-becerilerini ekip içerisinde birbirini olumlu etkileyerek sürdürmeleri gerekir. Mesleki ve kişisel anlamda kendini sürekli geliştirmekte olan öğrencilerimizin “insana faydalı olma” amacıyla gerçekleştirdikleri kulüp çalışmalarında, ekip çalışması faaliyetlerimizin temelini oluşturur. Ekip içerisinde “biz” kavramının gelişmiş olması önemli bir ayrıcalıktır. Ekip olarak çalışma anlayışını erken süreçte oluşturmak ve kulüp faaliyetlerimize çeşitlilik kazandırmak için Tıp Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelmiş olmaktan büyük keyif aldım. Umarım iletişim ve etkili ekip yaklaşımı ile birlikte güzel faaliyetler gerçekleştiririz.” dedi.

Sağlık Gönüllüleri Kulübü Başkanı İzel Özdemir ise, “Ziyaretle Tıp Fakültesi öğrencileri ile birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk. İlerleyen zamanlarda daha sık bir arada olmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü