Amasya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Kulübü öğrencileri dönem içerisinde eğitim amaçlı seminerler, eğlenceli öğrenme aktiviteleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında huzurevi ziyareti gerçekleştirdiler.

I .ö .k4

 

İngilizce Öğretmenliği Kulübü Danışmanı ve Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Arş. Gör. Ali Anaçdönem içinde yaptıkları etkinliklerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Arş. Gör. Ali Anaç açıklamasında, “İngilizce Öğretmenliği Kulübü öğrencilerimize yeni ilgi alanları oluşturmak ve beceriler kazandırmak amacıyla öğrencilerimiz tarafından oluşturuldu. Şu an 110 aktif üyemiz mevcut. Bu üyelerimiz ile eğitim-öğretim yılı içerisinde pek çok etkinlik düzenliyoruz. Geçen dönemlerde Erasmus+ projesi öğrenim ve staj hareketliliklerine katılan İngilizce Öğretmenliği Kulüp üyeleri, hareketlilik sırasındaki deneyimleri ve projeye başvurmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken konular üzerinde durarak deneyim paylaştılar. İngilizce Öğretmenliği Kulübü üyeleri her hafta perşembe 15.00’da bir araya gelerek KPSS-ÖABT sorularını çözüyor ve kaynak paylaşımı gibi etkinliklerde bulunuyorlar. Her bölümden öğrencinin davetli olduğu İngilizce konuşarak oyunlar ve çeşitli etkinlikler düzenleyen Speaking Club etkinliği düzenliyorlar. Şubat ayında ilk sayısını çıkaran ELT Gazette adlı dergi çevrim içi olarak yayımlandı. İkinci sayısı için çalışmalarına başlanan dergide, sosyal, kültürel ve eğitsel birçok konunun yanı sıra sürpriz bir konukla özel röportaj içermesi bekleniyor. Kulübü üyelerimiz Suluova Hacı Muammer Koca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu. Huzurevi sakinleriyle bir araya gelen öğrenciler, onlardan geleceklerine dair öğüt ve tavsiye aldı. Gerçekleştirdikleri etkinliklerde öğrencilerimize rehberlik etmeye devam edeceğiz. Kulüp faaliyetlerinde yer alan öğrencilerimize ve etkinliklerimizi destekleyen üniversitemiz yönetimine özellikle de makamında ziyaret ettiğimiz Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’ye teşekkür ediyoruz.” dedi.

I .ö .k (1)

I .ö .k2

I .ö .k3

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü