Amasya Üniversitesi Şehir Plancıları Kulübü davet ve organizasyonu ile düzenlenen ‘Engelsiz Yaşam; Erişilebilir Kampüs Uygulamaları’ konulu konferansa, Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asım Mustafa Ayten sunumuyla katıldı. Konferans, Mimarlık Fakültesi Seminer Salonu’nda yapıldı. Konferansa, akademisyenler ve öğrenciler katıldı

Şehir Plancuları Kulübü1

 

Konferans kapsamında evrensel tasarım ilkelerini tanıtan ve bu ilkelerin uygulanmasının olumlu etkilerine vurgu yapan Doç. Dr. Asım Mustafa Ayten, erişilebilir kampüs uygulamalarına örnek olarak Abdullah Gül Üniversitesi’nde yapılan kampüs planlaması ve tasarım unsurlarını da örneklerle aktardı. Asım Mustafa Ayten’in sunduğu  başlıca temalar ise; kullanımda esneklik, eşitlikçilik ve algılanabilirlik olarak sıralandı, bu temaların eğitim yapılarında uygulanabilirliği üzerine de örnekler gösterildi.

Konferansın ardından Doç. Dr. Asım Mustafa Ayten teşekkür belgeleri Mimarlık Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Burçin Şenol Şeker ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aslı Altanlar tarafından verildi.

Şehir Plancuları Kulübü2

Şehir Plancuları Kulübü3

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü